Sviatosť birmovania

Zaži „dobrodružstvo s Bohom“
Sviatosť birmovania
Predstav si, že chceš zabehnúť maratón – napríklad v Košiciach alebo dokonca v New Yorku. Behať musíš začať najmenej pol roka vopred. Postupne musíš zvyšovať tempo a dĺžku trasy. A ak chceš byť naozaj dobrý, musíš upraviť aj svoje stravovacie návyky a na istý čas sa úplne zriecť tých bombastických hranolčekov a neodolateľnej čokolády. Odmenou za to ti bude pocit, že tvoje telo sa z týždňa na týždeň stane vyšportovanejším a krajším. A jedného dňa pobežíš. Iní nebudú stačiť s dychom, no ty budeš mať zdanlivo nekonečnú zásobu energie a budeš sa držať na čele.
Podobne je to aj so sviatosťou birmovania, s pretváraním seba na lepšieho človeka. Aj tu musíš začať vopred, aby si prišiel na chuť jednej naozaj úžasnej veci. Možno si hovoríš: „Zabehnúť maratón – to by bol extrém! Ale birmovku predsa dajako zvládnem. No načo sa pri nej namáhať viac než treba?“ Jasné, že tieto dve veci nemôžeme porovnávať. Nehľadať Boha, keď tušíme, že existuje – to je hotové bláznovstvo! A presne aj o tomto je príprava na birmovku. Máš jedinečnú šancu objaviť a spoznať Boha, otvoriť mu svoje srdce a vpustiť ho tam. Pozývame ťa zažiť „dobrodružstvo s Bohom“.
Ak túžiš prijať sviatosť birmovania, sleduj naše farské oznamy. Naposledy bola možnosť prihlásiť sa do 20. júna 2023 – aktuálne prebieha príprava na prijatie tejto sviatosti.
Ako bude prebiehať príprava na sviatosť birmovania?
Základ je dobré jedlo, skvelí animátori a otvorené srdce. Budeme robiť všetko preto, aby si sa tu cítil príjemne, bol prijatý; aby si pocítil a uveril, že Boh je a že máš pre neho veľkú hodnotu.
September
Úvodné zoznamovacie stretnutie
Október
Kurz Filip
Pripravené zaujímavé témy
November
Pripravené zaujímavé témy + športové a oddychové aktivity
December
Pripravené zaujímavé témy
Vianočná párty
Január
Kurz Alfa
Február
Kurz Alfa + víkendovka
Marec
Kurz Alfa – Galavečer
Apríl – Jún
Zaujímavé témy a zaujímaví hostia + športové a oddychové aktivity
Júl – August
„Tábor“ pre mladých
September
Zaujímavé témy a zaujímaví hostia
Október
Vigília k Duchu Svätému
Sviatosť birmovania
Ponuka stretávať sa ďalej
Všetko je to ponuka pre Teba, aby si zažil „dobrodružstvo s Bohom“.
Keďže príprava na birmovku bude prebiehať v spolupráci s CVČ STROM, prosíme Vás o príspevok 10€. Ďakujeme a tešíme sa na vás.
Prihlasovanie bolo ukončené (20. júna 2023).