Sviatosť birmovania

Zaži „dobrodružstvo s Bohom“
Sviatosť birmovania
Predstav si, že chceš zabehnúť maratón – napríklad v Košiciach alebo dokonca v New Yorku. Behať musíš začať najmenej pol roka vopred. Postupne musíš zvyšovať tempo a dĺžku trasy. A ak chceš byť naozaj dobrý, musíš upraviť aj svoje stravovacie návyky a na istý čas sa úplne zriecť tých bombastických hranolčekov a neodolateľnej čokolády. Odmenou za to ti bude pocit, že tvoje telo sa z týždňa na týždeň stane vyšportovanejším a krajším. A jedného dňa pobežíš. Iní nebudú stačiť s dychom, no ty budeš mať zdanlivo nekonečnú zásobu energie a budeš sa držať na čele.
Podobne je to aj so sviatosťou birmovania, s pretváraním seba na lepšieho človeka. Aj tu musíš začať vopred, aby si prišiel na chuť jednej naozaj úžasnej veci. Možno si hovoríš: „Zabehnúť maratón – to by bol extrém! Ale birmovku predsa dajako zvládnem. No načo sa pri nej namáhať viac než treba?“ Jasné, že tieto dve veci nemôžeme porovnávať. Nehľadať Boha, keď tušíme, že existuje – to je hotové bláznovstvo! A presne aj o tomto je príprava na birmovku. Máš jedinečnú šancu objaviť a spoznať Boha, otvoriť mu svoje srdce a vpustiť ho tam. Pozývame ťa zažiť „dobrodružstvo s Bohom“.
Ak túžiš prijať sviatosť birmovania, sleduj naše farské oznamy. Naposledy bola možnosť prihlásiť sa do 20. júna 2023 – aktuálne prebieha príprava na prijatie tejto sviatosti.
Ako bude prebiehať príprava na sviatosť birmovania?
Základ je dobré jedlo, skvelí animátori a otvorené srdce. Budeme robiť všetko preto, aby si sa tu cítil príjemne, bol prijatý; aby si pocítil a uveril, že Boh je a že máš pre neho veľkú hodnotu.
September
Úvodné zoznamovacie stretnutie
Október
Kurz Alfa
November
Kurz Alfa + Alfa víkend
December
Kurz Alfa + Galavečer
Vianoce v spoločenstve
Január
Ako čítať Bibliu
Športové a oddychové aktivity
Február
Božie Desatoro – aby som vedel ako kráčať životom
Športové a oddychové aktivity
Marec
Sviatosti – dar a posila pre môj život
Športové a oddychové aktivity
Apríl – Jún
Rôzne zaujímavé témy a hostia
Športové a oddychové aktivity
Júl – August
Prázdninové výlety a spoločné akcie
Spoločná duchovná obnova a dovolenka v Taliansku
September
Organizačné stretnutia k priebehu sviatosti birmovania
Rôzne zaujímavé témy a hostia
Športové a oddychové aktivity
Október
Vigília k Duchu Svätému
Prijatie sviatosti birmovania – sviatosti kresťanskej dospelosti
Ponuka stretávať sa ďalej
Všetko je to ponuka pre Teba, aby si zažil „dobrodružstvo s Bohom“.
Keďže príprava na birmovku bude prebiehať v spolupráci s CVČ STROM, prosíme Vás o príspevok 10€. Ďakujeme a tešíme sa na vás.
Prihlasovanie bolo ukončené (20. júna 2023).
V prípade individuálneho záujmu o prípravu k prijatiu sviatosti birmovania (napr. pre dospelých) nás kontaktujte e-mailom alebo telefonicky, aby sme sa dohodli na postupe pri príprave.