Kurz Alfa

pre mládež

kedy: od 13. februára 2021
kde: vo farnosti Dobrého pastiera, Žilina – Solinky
kto: od 15 do 25 rokov
registrácia: do 10. 2. 2021

Čo je to Alfa?

Alfa ponúka príležitosť preskúmať kresťanskú vieru, trvá väčšinou jedenásť týždňov. Vítaní sú všetci. Každé stretnutie sa zaoberá niektorými témami spätými s vierou a vytvára priestor k rozhovoru. Alfa prebieha po celom svete – v kaviarňach, cirkvách, univerzitách, obývačkách, baroch a inde. Nenájdete dve úplne rovnaké Alfy, ale v zásade majú spoločné tri veci: jedlo, príhovor a rozhovor o téme.

Ako prvé je

jedlo

Či už sa jedná o skupinu priateľov okolo kuchynského stola, alebo niečo jednoduché ku káve a zákusku, jedlo ľudí spája. Platí to aj o Alfe. Väčšinou stretnutie začína jedlom, pretože to vytvára skvelú príležitosť na zoznámenie a nadviazanie priateľstva.

Nasleduje

príhovor

Príhovory sú pripravené tak, aby zaujali a inšpirovali k rozhovoru. Väčšinou trvajú 30 minút, prednáša ju rečník alebo je ju možné pustiť z videa. Otvárajú dôležité otázky ohľadom viery, vykladajú základy kresťanstva. Diskutuje sa o otázkach ako “Kto je to Ježiš?”, “Ako nájsť vieru?”, “Prečo a ako sa modliť?”, “Ako nás Boh vedie?”.

A nakoniec

diskusia

To je asi najdôležitejšia súčasť každej Alfy. Príležitosť podeliť sa o úvahy a myšlienky k téme a jednoducho si o tom pohovoriť v diskusnej skupinke. Nemusíte hovoriť nič a nie je nič, čo by ste povedať nemohli. Je to príležitosť vypočuť si reakcie ostatných a úprimne zdieľať svoj vlastný pohľad na vec v priateľskom a otvorenom prostredí.

Alfa je farský nástroj pre evanjelizáciu založený na pohostinnosti, zdieľaní a otvorenom rozhovore. Rovnaký obsah Alfa kurzu šíria po celom svete kresťania všetkých tradícií, ktorí zdieľajú dobré správy o živote, smrti a vzkriesení Ježiša. Všetci sú vítaní. Milióny ľudí zažili Alfu vo viac ako 100 krajinách a vo viac ako 100 jazykoch po celom svete.

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

 

RKC FÚ Žilina - Solinky spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.

Stiahnite si aplikáciu do svojho telefónu

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this