Kurz výchovy tínedžerov

Kurz pre rodičov tínedžerov
Päť stretnutí v príjemnom prostredí, kde si môžete na chvíľu oddýchnuť a zoznámiť sa s ďalšími rodičmi, ktorí zažívajú podobné boje ako Vy. Ku kurzu patria pútavé prednášky o dôležitých témach výchovy tínedžerov od 11 do 18 rokov plné praktických rád a nápadov. Hlavnou časťou kurzu je príležitosť diskusie s ostatnými rodičmi nad zadanou témou – či už sa jedná o váš prístup, ich dobré nápady alebo len zdieľanie strastí a radostí z rodičovstva. Rodičia majú v dnešných časoch veľmi veľa možností, akým spôsobom vychovávať deti, ale o výchove dospievajúcich sa hovorí oveľa menej. Môže byť úžasné zistiť, že na to nie ste sami, a pozbierať nápady od ostatných rodičov. Každý z nás sa môže naučiť, ako zlepšiť aj tú najlepšie fungujúce rodinu. K tínedžerom nedostávame návod na použitie. Jediná rola, v ktorej sme v živote nenahraditeľní, je úloha rodičov. Témy kurzu sa zameriavajú na rast v zodpovednosti, budovanie charakteru, komunikáciu a riešenie konfliktov aj na odovzdávanie zdravých hodnôt, a sú veľmi praktické.
Kedy: pripravujeme
Kde: vo farnosti Dobrého pastiera, Žilina – Solinky
Kto: Rodičia mladých tínedžerov
Rodičia tínedžerov stoja pred ťažkou dilemou: ako im pomôcť, keď pomoc odmietajú, ako ich usmerňovať, keď usmerňovanie neznášajú, ako s nimi komunikovať, keď pozornosť, ktorú im prejavujeme, chápu ako útok. Haim Ginott, psychológ
Komu je kurz určený?
Ste rodič, nevlastný rodič alebo sa staráte o jedného alebo viacerých tínedžerov od 11 do 18 rokov? Máte dobré skúsenosti a zručnosti pre výchovu detí, alebo vám naopak chýbajú? Chceli by ste ako rodina fungovať čo najlepšie? Ak ste na ktorúkoľvek z týchto otázok odpovedali “áno”, potom je vám tento kurz určený – či už máte pocit, že ide všetko dobre alebo s výchovou zápasíte. Tento kurz je určený pre každú rodinnú situáciu, vrátane rodín s jedným rodičom. Kurz je postavený na kresťanskom chápaní lásky, ale je určený úplne všetkým rodičom, či už sa považujete za veriacich alebo nie. Či už ste na tom akokoľvek, tieto praktické nástroje vám môžu pomôcť zlepšiť a posilniť váš rodinný život.
Ako kurz prebieha?
Každý večer začína príjemnou večerou. Chceme, aby ste sa cítili dobre, keď už ste sa odtrhli od svojich dospievajúcich. Príjemné osvetlenie, obrusy, kvety, obsluha, káva a zákusok – zaslúžite si to! Po jedle vždy nasleduje príhovor. Kurz je rozdelený do piatich alebo desiatich týždňov, podľa toho sú príhovory dva alebo len jeden. Prinesú veľa praktických princípov, príbehov zo života, vtipných citátov, nečakaných štatistík aj inšpiratívnych nápadov od odborníkov, poradcov, rodičov i samotných tínedžerov. Kurz je založený na kresťanskom chápaní lásky, ale je určený párom s akoukoľvek životnou filozofiou. Jadrom večera sú cvičenia v príručkách, ktoré sú prepojené s príhovorom. Tieto cvičenia Vás povedú k hlbšej diskusii s ostatnými rodičmi. Zistíte, že v tom nie ste sami, a možno sa inšpirujete dobrými nápadmi ostatných. V pozadí hrá hudba a počas vypĺňania cvičení sa často podáva káva, čaj a zákusok. Na konci každého stretnutia dostanete domáce cvičenie, ktoré by ste do najbližšieho stretnutia mali urobiť. Domáce cvičenie nikto nekontroluje, je čisto len pre vás. Cvičenie vám má pomôcť pokračovať v začatých rozhovoroch aj doma, či už Váš partner na kurz chodí alebo nie …
Registrácia nateraz ukončená
Vaše deti sú nevšedným darom a vy ste pre ne tými najvhodnejšími rodičmi. Nech sa na tejto ceste nachádzate kdekoľvek, dúfame, že Vám kurz bude dobrou inšpiráciou, poskytne Vám veľa praktických tipov, ktoré si osvojíte a niekoľko myšlienok, nad ktorými sa zamyslíte…