Pôstna aktivita pre deti

Pôstna aktivita pre deti

Milé deti, v pôste si pripomíname utrpenie Pána Ježiša za nás. Toto sa najviac ukázalo na kríži, kde Pán Ježiš za naše hriechy zomrel. Aby sme si to aj my lepšie pripomenuli, pozývame vás na pôstnu aktivitu: „Buď odvážny a kráčaj po krížovej ceste za Ježišom“, ktorú sme pre vás pripravili.

V kostole v predsieni (za dverami hlavného vchodu) bude od Popolcovej stredy (17.2.2021) umiestnený priehľadný kríž, do ktorého budete môcť zvrchu vhadzovať vyplnené farebné papieriky s nejakou úlohou. Je dôležité, aby ste si nezabudli na papierik napísať meno, priezvisko, triedu a školu a vhodili to do tohto kríža. Ak odvážne budete plniť úlohy, kríž sa bude viac a viac plniť, až sa nám nakoniec ukáže v plnej kráse. Tešíme sa, ako krásne sfarbený kríž sa vám podarí vytvoriť do konca pôstu.

Úlohy sú rozdelené podľa farieb:

Svetlomodrá farba – pomodli sa desiatok sv. ruženca (treba napísať konkrétny úmysel, za čo si sa modlil/a)

Zelená farba – zúčastni sa na sv. omši (online v našej farnosti od pondelka do piatka o 18:00 h a v nedeľu o 10:30 h), ak sa bude dať tak aj v kostole

Tmavomodrá farba pomodli sa krížovú cestu (podľa svojho výberu)

Biela farba – čítaj Sväté písmo (treba doplniť chýbajúce slová do textu – text nájdeš v krabičke pri kríži v kostole)

Žltá farba – spoznaj svätých (odpovedz na otázky vyplývajúce z textu – text nájdeš v krabičke pri kríži v kostole)

Červená farba – sprav dobrý skutok (nezabudni napísať, čo dobré sa ti podarilo urobiť); zriekni sa sladkostí (sladkosti prines do kostola a nechaj v košíku pre tie deti, ktoré ich nemajú tak často ako ty)

Ružová farbapristúp k sviatosti zmierenia (napíš dátum, kedy si bol/a na sv. spovedi)

Pre odvážne deti, ktoré sa aktívne zapoja do pôstnej aktivity, čaká pri vyhodnotení milé prekvapenie, tak neváhaj a zapoj sa :)!