Detská burza svätého Jozefa

V sobotu 26.septembra v čase od 9:00-12:00 prebehla v hale CVČ Strom bezplatná detská burza sv. Jozefa. Akciu sa podujali zorganizovať mladé rodiny z farnosti v spolupráci s farnosťou Dobrého Pastiera a CVČ Strom. Cieľom burzy bolo v duchu ekológie darovať veci ďalej aby sa využili namiesto toho aby sa vyhodili. Niekto sa tak mohol zbaviť nepotrebných vecí a navyše obdarovať iného. Okrem detského oblečenia mohli ľudia doniesť aj hračky či detské knižky.

Od marca sa tak nazbieralo obrovské množstvo vriec a tašiek, ktoré mohli ľudia priebežne nosiť do kostola. Napriek upršanému počasiu prišlo na burzu okolo 120 účastníkov. Počas celej burzy boli zabezpečené aj aktuálne protipandemické opatrenia. Veci, ktoré po burze ostali, boli odoslané ďalej na charitatívne účely. Ak bude situácia priaznivá, organizátori nevylučujú zorganizovať podobnú burzu aj na jar v budúcom roku.