Farský kalendár na rok 2024

Aj na ďalší rok 2024, ktorý nás čoskoro čaká, sme pre Vás pripravili nové farské kalendáre. Zvolili sme tematiku Cirkvi, ktorá je postavená na základe apoštolov, ktorých si vyvolil a zhromaždil sám Ježiš Kristus. Im odovzdal ako prvým aj poslanie žiť, ohlasovať a učiť evanjelium a vovádzať do nového života iných krstom, ako to čítame v evanjeliu podľa Matúša: „Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“ (Mt 28,19-20)

Je to pre nás spoločne vo farnosti príležitosť vnímať týchto vzácnych mužov, ktorý sa stretli osobne s Ježišom Kristom. Svoju skúsenosť s Ním odovzdali aj ďalším generáciám po nich. Zahľaďme sa na ich jedinečné vyobrazenie na ikonách, ktoré dopĺňajú tieto kalendáre. Prečítajme si aj ich životopis a upevnime sa v rozhodnutí, že chceme žiť zakorenení v Ježišovi Kristovi a v apoštolskom učení, ktoré nesie naša Katolícka cirkev.

V kostole na stolíkoch s novinami nájdete naše nové farské kalendáre na rok 2024. Odporúčaná cena aj s malou podporou pre farnosť je 3,50 €. Tie môžete vložiť do pokladničiek v kostole alebo poslať na bankový účet SK30 0200 0000 0039 8058 0453. Veľmi nám to pomôže v ďalšom fungovaní farnosti Dobrého pastiera na Solinkách.