• Pondelok Sv. Alojza Gonzágu, rehoľníka (spomienka)
  • Štvrtok Narodenie sv. Jána Krstiteľa (slávnosť)
  • Nedeľa 13. nedeľa v cezročnom období

• Ďakujeme za pomoc pri upratovaní a výzdobe kostola, tento týždeň prosíme o upratovanie skupinu č. 2. (p. Hriníkovej).

Sväté omše a adorácie v kostole

sväté omše: 7:00, 8:30, 10:30+ online, 18:00
  • Pripomíname, že v kancelárii Farského úradu sú už verejné úradné hodiny nasledovne:

Streda 8:30-9:30
    Piatok 15:00-16:00

Vchod do kancelárie Farského úradu je z čelnej strany farskej budovy (z areálu pred kostolom – tam treba aj zvoniť).

• Tento štvrtok bude znova celodenná adorácia od 7:00 do 21:00 (okrem večernej sv. omše). Prosíme, aby na jednu hodinu boli nahlásené 4 osoby. Zapisovať sa môžete v kostole vzadu na stolíku.
  • V rámci pastoračných posunov kaplánov odchádza z našej farnosti pán kaplán Daniel do farnosti Martin – Sever, a do našej farnosti boli pridelení ako kapláni náš bývalý pán diakon – teraz už novokňaz Jakub a pán kaplán Peter Nečeda, ktorý teraz pôsobí v Považskej Bystrici. Na budúcu nedeľu o 10:30 bude sv. omša s poďakovaním Pánu Bohu za jeho požehnanie počas 3 rokov pôsobenia pána kaplána Daniela vo farnosti.
  • Vo farskej aplikácii v sekcii Ikony sa tento týždeň môžete dozvedieť niečo o Ikone Narodenia Ježiša Krista. Pri jej meditovaní si môžeme uvedomiť, že Slovo neprebývalo v človeku, ono sa stalo človekom.
  • V spolupráci s CVČ plánujeme pre dospelých turistický výlet do Talianskych Dolomitov spojený s duchovnou obnovou v dňoch 14.-17. októbra 2021. Prihlasovať sa môžete v kancelárii CVČ.
  • CVČ dáva do pozornosti možnosť požiadať o náhradu poplatkov za nerealizované krúžky a 20 %-tnú zľavu pri prihlásení na nový školský rok do 30. júna.
  • Naši eRko animátori pozývajú deti na prímestský tábor posledný júlový týždeň. Prihlasovanie už prebieha. Prihlášky nájdete v kostole na stolíkoch. Viac informácií je na plagáte.
  • CZŠ s MŠ Dobrého pastiera hľadá do svojho kolektívu zamestnancov pracovitú, zodpovednú, priateľskú a flexibilnú kolegyňu na miesto upratovačky. Bližšie informácie o voľnom pracovnom mieste nájdete na www.skoladp.solinky.sk . Žiadosti so životopisom posielajte do 18. júna na czs@solinky.sk.
  • Srdečne Vás pozývame na jedinečnú online DOBROburzu, ktorú oranizujú zamestnanci CZŠ s MŠ Dobrého pastiera na získanie finančných prostriedkov na dokončenie novej školskej kaplnky. Dobrovoľným príspevkom môžete urobiť DOBRÝ skutok a okrem DOBRÉHO pocitu získate kvalitný produkt, ktorý s láskou pre vás pripravia DOBROtiví zamestnanci školy. Viac informácií o DOBROburze nájdete od 01. júna na www.dobroburza.sk a tiež na webe školy.
  • Diecézna charita organizuje Zbierku školských pomôcok od 1. júna do 15. septembra. Školskými pomôckami, notebookmi, tabletmi pomôžete deťom zo sociálne slabších a mnohodetných rodín. Zberné miesta nájdete na stránke www.charitaza.sk a tiež v časopise Naša Žilinská diecéza.
  • Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre oznamuje záujemcom o štúdium a formáciu v kňazskom seminári, že predlžuje termín podávania prihlášok do 31. júla 2021. Viac informácií nájdete na stránke fakulty: www.frcth.uniba.sk alebo seminára www.ksnr.sk.
  • Prosíme všetkých o trpezlivosť a o dodržiavanie platných hygienických nariadení. V kostole je umiestnené zariadenie na dezinfekciu rúk. Pri vstupe do kostola si dezinfikujte ruky.

• Sviatosť manželstva chcú uzavrieť Marián Šuták a Michaela Tomašcová. Ak by niekto vedel o cirkevno-právnej prekážke, nech to ohlási na farskom úrade. Budúcim mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania.