Počas pôstu sa v našej farnosti rozbehla veľmi pekná pôstna aktivita pre deti. Mala názov: „Buď odvážny a neváhaj kráčať za Ježišom“. Deti mali za úlohu počas pôstu splniť rôzne výzvy, ktoré zapísali na farebné papieriky a vhadzovali ich do priehľadného kríža. Ten sa postupne počas pôstu napĺňal pestro sfarbenými dobrými skutkami a aktivitami našich detí. Boli to modlitby, dobré skutky, čítanie Svätého písma, účasť na sv. omši, krížové cesty, prečítanie životopisov svätých a mnohé iné veci.

V tejto pôstnej aktivite sa zúčastnilo 195 detí, a to nie len z našej farnosti. Do kríža bolo vhodených vyše 2080 papierikov. Do aktivity sa zapojili aj deti z materskej školy. Najmladší účastník aktivity bolo 1,5 ročné dievčatko a najstarší boli žiaci 7. triedy.

Sme veľmi hrdí a vďační, že naše deti sa tak aktívne zapojili do tejto pôstnej prípravy na Veľkú noc. Ďakujeme aj rodičom, že ste povzbudili deti do tejto aktivity. Všetky deti, ktoré sa zapojili do našej pôstnej aktivity, môžu si prísť pre malú odmenu v pondelok 12. apríla alebo stredu 14. apríla od 15:00 do 16:00 h do nášho Centra voľného času STROM.

Milé deti a rodinky, tešíme sa z vás a z toho, že i v tomto náročnom čase a obmedzeniach sme aj cez takéto aktivity alebo online duchovne s vami spojení.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this