LIBANON – pútnický zájazd farnosti Dobrého pastiera k sv. Šarbelovi 10. – 16. október 2023

LIBANON – pútnický zájazd farnosti Dobrého pastiera k sv. Šarbelovi 10. – 16. október 2023

 

Program
1.deň: Odchod autobusom do Budapešti, odlet z Budapešti do Bejrútu s medzipristátím vo Frankfurte, po prílete transfer do hotela, nocľah.

2.deň: Bejrút – Annaya – Sv. Šarbel
Po raňajkách začiatok programu: Presun k pútnickému mestečku Harisa, nazývané tiež Lurdy Libanonu presun do mesta Annaya, pustovňa, v ktorej sv. Šarbel žil, kláštor sv. Marouna, kde navštívime hrob sv. Šarbela – veľmi populárny a známy svätec na celom svete, udialo sa množstvo zázrakov na jeho príhovor. Toto miesto si získalo označenie „Lurdy Blízkeho východu“. Návšteva komplexu, možnosť nákupu náboženských predmetov. Čas na individuálnu modlitbu. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň: Kfifan – Jrabta – Byblos
po raňajkách Kfifan – kláštor sv.Hardiniho, Jrabta – hrob sv. Rafqy, návšteva mesta Byblos – starobylá križiacka pevnosť, fenický prístav, miestny trh. Návrat do hotela, večera a nocľah.

4.deň: Cedars – Bcharreh – Wadi Kadisha/sv. Anton/
po raňajkách odchod na sever do Libanonských hôr. Návšteva dedinky Bekaa Kafra, ktorá je rodiskom sv. Charbela a súčasne je najvyššie položenou dedinou v Libanone a na Blízkom východe. Následne presun k známym cédrovým lesom v blízkosti mestečka Bsharri, ktoré patria na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Môžeme tu obdivovať 30 metrov vysoké cédre vo veku 100 až 1000 rokov. V poobedňajších hodinách sa presunieme ku kláštoru sv. Antonína Koshya. V areáli kláštora navštívime jaskyňu sv. Antonína, kostol a múzeum. Po prehliadke návrat do hotela, večera a nocľah.

5.deň: Sidon a Tyros
po raňajkách návšteva prístavných miest Sidón a Tyros, ktoré boli v staroveku významnými fénickými prístavmi, a z ktorých Feničania vybudovali svoje obchodné impérium. V mestách boli zachované početné archeologické nálezy ako hradby, kúpele, nekropola, divadlo atď. Po prehliadke presun do pútnického mestečka Maghdouche. Nachádza sa tu jaskyňa, v ktorej Panna Mária čakala na pána Ježiša keď kázal v Sidóne. V blízkosti jaskyne bola postavená katedrála a vysoká veža, na ktorej sa týči bronzová socha panny Márie. Miesto ponúka panoramatický výhľad na mesto Sidón. Večera a nocľah.

6.deň: Jeita a Annaya – Sv. Šarbel po raňajkách presun do jaskynného komplexu „Jeita Grotto“. Trasa prehliadky bude zakončená plavbou po jaskynnom jazere. Presun do Ananye k hrobu sv. Šarbela, čas na individuálne modlitby. Po programe návrat do hotela, večera a nocľah

7.deň: Bejrút
po raňajkách prehliadka Bejrútu – hlavného mesta Libanonu, Kostol sv. Juraja, námestie Martyr, mešita Muhammada Al Amína – ktorá je postavená po vzore modrej mešity v Istanbule. Transfer na letisko k odletu, prílet do Budapešti.

 

Sprievodca zájazdu si vyhradzuje právo na zmeny programu.

Duchovný program je spojený so sv. omšami.

 
Cena 1100.- Eur zahŕňa:
–       letenku Budapešť-Bejrút a späť,

–       letiskový poplatok, 20 kg batožinu,

–       6x hotelové ubytovanie 3* hotel, 6x raňajky, 5x večera,

–       transfer autobusom počas celého pobytu, sprievodca zájazdu, poistenie insolventnosti,

–       komplexné cestovné poistenie, doprava autobusom Žilina – Budapešť a späť.

Cena nezahŕňa:

–       vstupy a obslužné 50.- USD, platí sa u sprievodcu po prílete,

–       príplatok za 1/1 izbu 150 EUR/celý pobyt

 

Zapisovanie a ďalšie informácie v sakristii.

Kontakt: Ivan Machara, 0917 291956