Adorácia

Adorácia = klaňanie sa
Adorácia (klaňanie sa)
Adorácia (klaňanie sa) je hlavným úkonom čnosti nábožnosti. Klaňať sa Bohu znamená uznávať ho za Boha, Stvoriteľa a Spasiteľa, za Pána a vládcu nad všetkým, čo jestvuje, za nekonečnú a milosrdnú lásku: „Pánovi, svojmu Bohu sa budeš klaňať a jedine jemu budeš slúžiť“ (Lk 4, 8), hovorí Ježiš, citujúc Deuteronómium. (KKC 2096) Klaňanie sa (adorácia) je základným postojom človeka, ktorý sa uznáva za tvora pred svojím Stvoriteľom. Oslavuje veľkosť Pána, ktorý nás stvoril, a všemohúcnosť Spasiteľa, ktorý nás oslobodzuje od zla. Adorácia je hlbokým sklonením sa ducha pred „kráľom slávy“ (Ž 24, 9-10) a úctivým mlčaním pred Bohom, ktorý „je vždy… väčší [ako my]“. Klaňanie sa trojsvätému a nanajvýš láskyhodnému Bohu nás napĺňa pokorou a dodáva našim prosbám dôveru. (KKC 2628)
V TOMTO OBDOBÍ PRAVIDELNÁ ADORÁCIA DOČASNE NEPREBIEHA
Adorácia vo farnosti
Začala sa 14.9.2020 párnym týždňom.
V nepárnom týždni zatiaľ sviatosť nebude vyložená z dôvodu nenaplnenia hodín, iba Utorok – Štvrtok po sv. omši do 21.00 hod.
Všeobecné informácie
– Adorácia prebieha v 2-týždňovom cykle (párny/nepárny).
– Výberom adoračnej hodiny sa človek zaväzuje k pravidelnej adorácii v tomto termíne. Záväzok trvá do 31.8.2021.
– V nepárnom týždni vo štvrtok v čase 19:00–20:00 sa budú nahlas modliť za kňazov členovia spoločnosti Ježišovho Veľkňazského srdca (SJVS).
– V sobotu a nedeľu počas dňa verejná adorácia nebude. Kostol však bude otvorený a môžete adorovať súkromne pre Pánom Ježišom, ktorý je neustále prítomný vo svätostánku. Využite aj túto možnosť, ktorá je dávnou praxou Cirkvi a je veľmi odporúčaná.
Informácie o adorácii
Ako sa môžem pridať?
– Ak máte email, kliknite na tlačidlo „Registrovať sa“ a vyplňte potrebné údaje. Registráciu dokončíte kliknutím na odkaz v emaili ktorý vám bude zaslaný.
– Ak nemáte email, zavolajte nám na uvedené číslo v časti kontakt.
Ako sa prihlásim do svojho konta?
Nižšie v časti prihlásenie vyplňte svoj email a heslo ktoré ste zadali pri registrácii a kliknite na tlačidlo „Prihlásiť sa“.
Ako si môžem pridať adoračnú hodinu vo svojom konte?
– V tabuľkách nižšie vidíte prehľad obsadenosti jednotlivých adoračných hodín.
– Je potrebné byť prihlásený!
– Vyberať môžete z tých hodín ktoré sú označené zelenou farbou.
– Keď sa rozhodnete pre konkrétnu hodinu, stačí na dané pole kliknúť.
– Zobrazí sa vám okno s informáciami o hodine.
– Ak chcete zmeniť hodinu, tak kliknite na tlačidlo “Zatvoriť” a vyberte inú hodinu.
– Ak je všetko v poriadku, tak svoj výber potvrdíte kliknutím na tlačidlo “Priradiť hodinu”.
– Priradenú hodinu nájdete v prehľade priradených hodín.
Čo mám robiť po príchode do kostola?
Pri vchode si zoberte zelenú šatku a nájdite si vhodné miesto. Zapisovať príchod sa nebude.
Čo ak nemôžem prísť na svoju adoračnú hodinu?
Nájdite si za seba náhradu. Ak sa vám ju nepodarilo nájsť, zavolajte nám na uvedené číslo v časti kontakt.
Čo keď som zabudol kedy adorujem?
– Ak máte online konto, prihláste sa a v prehľade uvidíte svoje adoračné hodiny.
– Ak nemáte online konto, zavolajte nám na telefónne číslo uvedené v časti kontakt a my vám to zistíme.
Čo keď nemôžem chodiť pravidelne, ale chcem adorovať?
Ak si nemôžete zobrať pravidelný záväzok, ale chcete adorovať, môžete adorovať ako náhradník. Zavolajte nám na telefónne číslo uvedené v časti kontakt a my si vás zaevidujeme.
Po – Pia 9:00–14:00 hod. (iba pracovné dni)

alebo
Prihlásiť sa