• Pondelok: Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi (spomienka)
  • Utorok: Povýšenie svätého kríža (sviatok)
  • Streda: Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska (slávnosť)
                  Sv. omše: 7:00, 8:30, 10:30 a 18:00
  • Štvrtok: Sv. Kornela, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov (spomienka)
  • Piatok:

• Ďakujeme všetkým mužom a ženám, aj našim bohoslovcom zo seminára Redemtoris Mater, ktorí pomáhali v piatok a v sobotu pri veľkom upratovaní nášho chrámu. Nech Pán odmení ich námahu a obetu.
  • Tento týždeň prosíme skupinu č. 10 p. Volekovej. Upratuje sa v pondelok a piatok po večernej sv. omši.

Sväté omše

sväté omše: 7:00, 8:30, 10:30, 12:00 (určená len pre zaočkovaných), 19:30; – predtým farská adorácia 18:00 – 19:00
  • Úradné hodiny Farského úradu budú počas školského roka nasledovne:
  • Pondelok 8:30 – 9:30
  • Streda 8:30 – 9:30, 15:30 – 16:30
  • Piatok 15:30 – 16:30
  • Keďže sa náš okres od pondelka nachádza už v oranžovej fáze, kapacita kostola bude pri všetkých zvyčajných omšiach už len 25%. Prísť budú môcť všetci veriaci bez rozdielu, ktorí sa zmestia do tejto kapacity. Okrem toho pridávame svätú omšu o 12:00 v nedeľu, ktorá bude určená len pre zaočkovaných, pričom kapacita bude bez obmedzení. Prosíme našich zaočkovaných bratov a sestry, aby využili najmä túto svätú omšu a všetkých bratov a sestry prosíme o trpezlivosť a zachovanie pokoja, v duchu slov sv. apoštola Pavla Filipanom: „Vaša miernosť nech je známa všetkým ľuďom. Pán je blízko. O nič nebuďte ustarostení. Ale vo všetkom modlitbou, prosbou a so vzdávaním vďaky prednášajte svoje žiadosti Bohu. A Boží pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť, uchráni vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi.“ (Flp 4,5-7) Bližšie informácie budú v priebehu týždňa v aplikácii, na webstránke a na nástenke.
  • Tento štvrtok po večernej svätej omši bude v hale CVČ farské plánovanie nasledujúceho školského roka. Pozývame všetkých, ktorí sa chcú aktívne zapájať vo farnosti.
  • Na púť do Šaštína budeme vyrážať v stredu 15.9 o 4:30 ráno. Cena púte je 20 eur. Zbierať sa budú v autobuse.
  • Môžete sa zapisovať na štvrtkovú celodennú adoráciu.
  • Dňa 14.9. – sa predlžujú úrdané hodiny v centre od 13:30 do 17:00 hod.
  • V našej aplikácii opäť začíname spoznávať ikony. “Ikona Obetovania Pána“, teda ikona stretnutia Pána so Simeonom nás pozýva zamyslieť sa nad základnou otázkou našej viery: Kto je pre mňa Kristus?
  • Budúcu nedeľu, niektoré sväté omše, bude sprevádzať duo sakrálnej hudby – Mikuláš a Natália z Ruska, po sv. omšiach budú mať krátky koncert. Prosia o dobrovoľný príspevok.
  • Na budúcu nedeľu (12.9.) po dopoludňajších sv.omšiach nech si členovia SSV vyzdvihnú pre centrom Pútnik svätovojtešský a podielovú knihu pre budúci rok. Členský poplatok je 8 €. Súčasne pozývame aj nových záujemcov o členstvo v SSV, môžu sa pritom zapísať.

• Sviatostné manželstvo chcú uzavrieť: Štefan Kavec a Eva Poláčková. Ak by niekto vedel o cirkevno-právnej prekážke, nech to ohlási na farskom úrade. Budúcim mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania.