• Pondelok:
  • Utorok:
  • Streda:
  • Piatok: Sv. Bernarda, opáta a učiteľa Cirkvi (spomienka)
  • Sobota: Sv. Pia X., pápeža (spomienka)

• Ďakujeme za pomoc pri upratovaní kostola, tento týždeň prosíme skupiny č.4 p. Šotkovskej a č. 5. p. Ondrušovej. Upratuje sa v pondelok a štvrtok po večernej sv.omši.

Sväté omše počas prázdnin

sväté omše: 7:00, 8:30, 10:30
  • Úradné záležitosti budeme počas prázdnin vybavovať len v pondelok, stredu a piatok, po rannej aj večernej svätej omši. Pre neodkladné záležitosti budeme k dispozícii telefonicky aj mimo týchto časov.
  • Vzadu na stolíku sa môžete zapisovať na štvrtkovú celodennú adoráciu.
  • V sobotu 21. augusta bude farská púť na Staré Hory. Zapisovať sa môžete v sakristii.
  • Konečné prihlasovanie na púť do Medjugorja (2. – 9.9.) je do dnes u p. kostolníka Emila Miškeho (tel. +421 903 515 854). Následne sa rozhodne, či sa púť uskutoční.
  • Z našej farnosti poputujeme spoločne na stretnutie s pápežom Františkom 15.9. v Šaštíne. Je potrebné zaregistrovať sa prostredníctvom webu www.navstevapapeza.sk – v sekcii registrácia – a následne sa zapísať na zoznam v sakristii. Kto by mal problém s elektronickou registráciou, ochotne mu s tým pomôžeme.
  • Zároveň pripomíname prosbu o dobrovoľnícku pomoc pri tejto návšteve, či už v Šaštíne, v Košiciach alebo Prešove. Registráciu dobrovoľníkov nájdete na tej istej webstránke.
  • Diecézna charita Žilina organizuje Zbierku školských pomôcok od 1. júna do 15. septembra 2021. Školskými pomôckami, notebookmi, tabletmi pomôžete deťom zo sociálne slabších a mnohodetných rodín. Zberné miesta nájdete na stránke www.charitaza.sk, v časopise Naša Žilinská diecéza alebo na plagáte vo výveske.
  • Dávame do pozornosti možnosť objednať si na školský rok 2021/2022 katolícky časopis Rebrík pre deti od 6 do 10 rokov. Je vhodný aj ako súčasť prípravy detí na prvé sväté prijímanie. Časopis je možné objednať si prostredníctvom webu www.rebrik.sk alebo na t.č. +421 903 962 029.

• Sviatostné manželstvo chcú uzavrieť: 〈〉 (civilne zosobášení) Štefan Skyba a Daniela (Skybová) r. Súkeníková; 〈〉 Filip Martinka a Veronika Majtánová; 〈〉 Samuel Gabčo a Lenka Miklušičáková; 〈〉 Peter Veliký a Petra Solčanská; 〈〉 Matej Drdák a Alžběta Havlovicová. Ak by niekto vedel o cirkevno-právnej prekážke, nech to ohlási na farskom úrade. Budúcim mladomanželom vyprosujeme veľa lásky a Božieho požehnania.